Náchodští senioři v městském zařízení Marie mají ode dneška k dispozici 15 nových postelí

17. 3. 2021

V pondělí 15. 3. 2021 odpoledne převzali představitelé města Náchoda – starosta Jan Birke a místostarostové Jan Čtvrtečka, Pavla Maršíková a František Majer společně s ředitelem Městského střediska sociálních služeb Marie Jaromírem Vejrychem celkem 15 nových moderních polohovacích lůžek od společnosti PROMA REHA z České Skalice.
 
 
Město Náchod objednalo a nakoupilo celkem 13 postelí včetně nezbytného příslušenství (matrace, hrazdy, polohovací stolky) od místní firmy - PROMA REHA z České Skalice v celkovém objemu 355.500 Kč. Nákup bylo možné uskutečnit díky finančním prostředkům utrženým z prodeje roušek prostřednictvím rouškomatu vloni na jaře. Další dvě lůžka přidala firma jako sponzorský dar. Předání se proto osobně zúčastnil i jednatel společnosti  Radek Jakubský, jednatel firmy PROMA REHA.
 
 
„Protože je číslo 13 v mnohých zemích považováno za nešťastné, přinášející smůlu, rozhodli jsme se přidat ještě další dvě lůžka, a to jako dar od naší společnosti a zároveň jako naše poděkování Městskému středisku sociálních služeb Marie, a zaokrouhlit tak celkový počet lůžek na 15," uvedl při předání Radek Jakubský, majitel společnosti PROMA REHA.
 
„Rouškomat pomáhal před rokem všem Náchoďákům, teď pomůže výtěžek z něj našim seniorům zlepšit kvalitu života," uvedl starosta Jan Birke a dodal: „Před rokem byl symbolem solidarity mezi lidmi právě rouškomat. Jsem velmi rád, že ani po roce se solidarita nevytrácí. Proto si velmi vážím, že se k našemu záměru přidala i sama společnost Proma Reha, která je výrobcem těchto kvalitních lůžek, a další dvě přidala jako dar. Opravdu si cením každého, kdo pomáhá, navíc nyní, v této pro nás všechny velmi složité době.“
 
V MěSSS Marie tak mají od dnešního dne nových 15 polohovacích postelí, což představuje významný posun na další desítky let dopředu, protože obnova vybavení probíhá jinak postupně, v řádu jednotek lůžek ročně.