Uvolnili jsme výrobní kapacity pro český trh. Distribuce lůžek může okamžitě začít

16. 10. 2020

Rodinná firma PROMA REHA z České Skalice na Náchodsku je připravena zvýšit kvůli koronaviru výrobu lůžek pro české zdravotnictví. Už nyní má společnost výrobní linku vytíženou na 120 procent. Pozastavena byla i přední zahraniční zakázka, takže nyní je firma schopná produkci tolik potřebných zdravotnických lůžek pro pacienty s COVID-19 ještě navýšit.

Jednatel společnosti Radek Jakubský jednal v pátek s českým velvyslancem v Maďarsku o pozastavení a odsunu zakázky 500 lůžek pro tamní trh. Jakkoliv se jedná o největší letošní zahraniční zakázku firmy PROMA REHA, společnost za dané situace upřednostnila dodávky do českých zdravotnických zařízení.

„Pan velvyslanec se spojil s se zástupci maďarského Ministerstva pro lidské zdroje, pod které spadá rezort zdravotnictví. Ti nám v tomto ohledu vyšli maximálně vstříc, za což jim patří velký dík. Díky tomu jsme schopni okamžitě zásobovat český trh, a pomoci tak českému zdravotnictví,“ dodává Radek Jakubský.

V závodě v Meziměstí na Náchodsku vyrobí týdně asi 300 lůžek. Už tuto sobotu 17. října může firma dodat několik desítek lůžek nemocnicím, které je nejvíce potřebují.