Novinky

PROMA REHA partnerem akce ROZKOŠ RESCUE 2015

05.05.2015

Dne 2. 5. 2015 se prostory naší společnosti v České Skalici proměnily k nepoznání. Účastníci záchranářského cvičení Rozkoš Rescue 2015 zde plnili hned několik nelehkých úkolů. Našimi stanovišti prošlo celkem 46 týmů z řad zdravotnických záchranářů, hasičů a vojáků z celé České republiky. 

Svou statečnost a odhodlání museli dokázat například tím, že vyšplhali na 25 m vysoký komín a slanili z něj. To vše samozřejmě za jištění profesionálních hasičů. Jejich schopnosti reagovat, přemýšlet a spolupracovat v kritické situaci prověřil další z úkolů. Jednalo se o simulaci evakuace seniorů z hořícího oddělení LDN. Pro její nácvik byly využity skladové prostory ve druhém patře budovy. Všechna lůžka zde byla vybavena speciálními evakuačními podložkami, které umožňují velmi rychlý a bezpečný přesun pacientů se sníženou pohyblivostí. Účastníci měli pouze omezený čas na to, aby oddělení evakuovali. Stačilo, aby využili našich evakuačních podložek a figuranty (děti představující seniory) přesunuli i s matracemi rychle do bezpečí. Ani poslední z úkolů nebyl nejjednodušší. Na školicí a předváděcí místnosti se školáci otrávili semeny durmanu. Týmy musely poznat z reakcí figurantů, čím se otrávili a zvolit správnou léčbu.

Jsme rádi, že jsme mohli poskytnout naše prostory pro takto významné a rozsáhlé cvičení a spolupracovat s jeho organizátory. Je to velmi prospěšná akce, neboť při tomto cvičení si účastníci vyzkouší netradiční situace, se kterými se mohou v praxi setkat. Snad se účastníkům cvičení u nás líbilo a úkoly jim přinesly nové poznatky. Velice nás potěšilo nás také vítězství týmu Dobrovolných hasičů z Meziměstí, kterým ještě jednou gratulujeme. Všichni, kteří se umístili na stupních vítězů, si odnesli věcné ceny od naší společnosti. Více fotografií a video z akce si můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu.

 

Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek