GENEO nemocniční lůžko

Poptat tento produkt Tisknout produkt Export do PDF

Lůžka řady GENEO reagují na nové trendy nemocniční péče. Kombinace inovovaných polohovacích mechanismů, funkčního designu, zvýšené nosnosti lůžka a intuitivního ovládání plně odpovídá vysokým požadavkům moderní nemocniční péče. Pacienti i personál ocení malé funkční detaily jako jsou ukazatel náklonu zádového dílu s indikací Fowlerovy a Semi-Fowlerovy polohy, pacientský ovladač s integrovanou lampičkou, jednotlačítkové funkce nebo držák lůžkovin, který zároveň může sloužit k uschování sesterského panelu. Lůžka jsou vybavena elektrickým polohováním zádového a nožního dílu ložné plochy. Elektrické polohování zdvihu ložné plochy je navíc doplněno o elektrickou funkci Trendelenburg a kardiacké křeslo. Velikou předností lůžek je možnost jejich konfigurace dle specifických požadavků zákazníků a široká nabídka příslušenství. Lůžka včetně příslušenství plně vyhovují evropskému standardu IEC 60601-2-52:2010.

Elektrické polohování zádového dílu
Elektrické polohování stehenního dílu
Mechanické polohování lýtkového dílu
Elektrická poloha kardiackého křesla
Mechanické prodloužení ložné plochy
Elektrický zdvih ložné plochy
Elektrický Trendelenburg/Antitrendelenburg
Mechanické CPR
Autoregrese
Bez RTG zádového dílu
Bez možnosti snímání C-ramenem
Bez laterálního náklonu
Bez laterální rotační terapie
Bez vážícího systému
Bezpečné provozní zatížení 250 Kg
Nevhodné pro mycí systémy

MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

Bezpečnosti proti zachycení nebo zaklínění jednotlivých částí pacienta je dosaženo naplněním evropského standardu IEC 60601-2-52:2010. U lůžek PROMA REHA došlo k úplné eliminaci skřípných míst v dosahu pacienta a minimalizaci mezer umožňujících zachycení. Zvýšené postranice navíc chrání pacienta před pádem z lůžka i při použití vysoké aktivní antidekubitní matrace.

PACIENTSKÝ OVLADAČ

Ergonomický pacientský ovladač umožňuje snadné ovládání lůžka jednou rukou. Ovladač je vybaven funkcí proti nežádoucímu použití a umožňuje uzamčení  jednotlivých funkcí. Na přání zákazníka může být ovladač vybaven LED podsvícením a integrovanou pacientskou lampičkou.

ČELA LŮŽKA

Zajišťují vynikající ochranu pacienta proti pádu a velmi dobré vedení lůžka při transportu. Dezinfekce a údržba je velice snadná díky hladkému povrchu a designu čel.

VOLBA DESIGNU

Možnost volby barevných odstínů výplně.
 

ŠÍŘKA LOŽNÉ PLOCHY

Volba šířky nabízí zákazníkovi možnost zvolit si variantu, která bude plně vyhovovat rozměrům cílového umístění lůžka a zároveň poskytovat maximální komfort pro pacienta.

SESTERSKÝ OVLÁDACÍ PANEL

Inovovaný sesterský panel přináší pohodlné a bezpečné ovládání lůžka za každé situace. Kombinace základních polohovacích funkcí a speciálních jednotlačítkových funkcí zajišťuje okamžité a přesné nastavení lůžka do požadované pozice. Integrace LED signalizačního systému nabízí přehledné zobrazení aktuálních stavů všech řídících a polohovacích funkcí, signalizaci varování a alarmů. Sesterský ovládací panel umožňuje zamknutí jednotlivých funkcí pacientského ovladače.

POLICE NA LŮŽKOVINY

Výsuvná polička s odklopným dílem na odložení lùžkovin je skvělým pomocníkem během výměny povlečení. Polička může být využita k uschování sesterského ovládacího panelu.

BEZPEČNÝ SYSTÉM UCHYCENÍ ČEL

Robustní systém zajištění čel chrání proti náhodnému vytažení a zajišťuje dokonalou pevnost při manipulaci s lůžkem. Jeho snadné ovládání umožňuje rychlé odejmutí pro okamžitou resuscitaci.

KOLEČKA

Kvalitní ložiska a snížený valivý odpor zdravotnických koleček snižují fyzickou námahu ošetřujícímu personálu při transportu a manipulaci s lůžkem. Kolečka jsou vyrobena ze stálého neznačkujícího materiálu. Plastové kryty koleček ulehčují čištění, chrání ložiska před nečistotami a výrazně prodlužují životnost.

BEZPEČNÉ PROVOZNÍ ZATÍŽENÍ

Pevná a stabilní konstrukce s nosností až 250 kg tvoří bezpečnou oporu i při péči o pacienty s vyšší tělesnou hmotností. Díky použitým materiálům a technologiím je zajištěna extrémně vysoká životnost i při opakované zvýšené zátěži.

PRODLOUŽENÍ LOŽNÉ PLOCHY

Plynulé prodloužení ložné plochy až o 20 cm přináší pohodlí i vyšším pacientům.

CENTRÁLNÍ BRZDA

Bezpečná manipulace s lůžkem je zajištěna pomocí centrálně ovládané brzdy. Snadná obsluha pomocí nožních pedálů přístupných z obou stran lůžka umožňuje okamžité zabrzdění v případě hrozící kolize. Díky možnosti aretace koleček v přímém směru jízdy lze lůžko při transportu snadno ovládat pouze jednou osobou.

ZÁLOŽNÍ BATERIE

Lůžko je pro případ výpadku elektrické energie nebo transportu vybaveno vysokokapacitní záložní baterií. Baterie umožňuje plnohodnotný provoz lůžka v nouzových situacích. Lůžko může být v pohotovostním stavu napájeno z baterie až několik dní.

ELEKTRICKÝ ZDVIH LOŽNÉ PLOCHY

Zvýšený rozsah zdvihu ložné plochy zmenšuje námahu ošetřujícímu personálu a usnadňuje manipulaci s ležícím pacientem. Snížená minimální výška ložné plochy napomáhá pacientovi při vstávání a výrazně redukuje riziko úrazu v případě náhodného pádu.

KOMFORTNÍ POLOHOVÁNÍ

Elektrické polohování zádového a stehenního dílu v kombinaci s mechanickým polohováním lýtkového dílu umožňuje širokou škálu nastavení jednotlivých částí ložné plochy. Ošetřující personál i pacient samotný si mohou pohodlně nastavit jednotlivé polohy pomocí ručního ovladače.

DRŽÁKY MATRACE

Držáky matrace zajišťují optimální polohu matrace při polohování ložné plochy a znemožňují pád matrace z lůžka.
 

SKLOPNÉ ODNÍMATELNÉ POSTRANICE

Snadné sklopení postranic pomocí dvou nezávislých pohybů snižuje riziko nechtěného spuštění. Během sklápění postranic nevzniká riziko skřípnutí či zachycení rukou. Sklopené postranice jsou uloženy dostatečně pod úrovní matrace a nepřekáží tak pacientovi při vystupování. Lehce odnímatelné postranice zlepšují průjezdnost lůžka úzkými prostory.

UNIVERZÁLNÍ DRŽÁKY PŘÍSLUŠENSTVÍ

Kompatibilita lůžka s příslušenstvím je zajištěna pomocí univerzálních držáků umístěných u hlavového, případně i nožního čela. Umožňují použití nejběžnějšího příslušenství jako jsou hrazdy, infuzní stojany, lampičky k lůžku nebo extenční soupravy.

CPR

Pomocí páky CPR zajistíte bezpečné a rychlé napolohování zádového dílu do optimální pozice pro okamžitou kardiopulmonální resuscitaci.

UKAZATEL NÁKLONU ZÁDOVÉHO DÍLU

Systém autoregrese je vybaven automatickou indikací náklonu zádového dílu. Ta umožňuje jednoduché nastavení pacienta do Fowlerovy nebo Semi-Fowlerovy pozice.

DVOJITÁ AUTOREGRESE

Automatické oddalování zádového a stehenního dílu od pánevní části během polohování výrazně snižuje účinek střižných sil a tlaku na pacienta, které jsou hlavní příčinou vzniku dekubitů. Dvojitá autoregrese přináší pacientům vyšší komfort a redukuje nepříjemné pocity v břišní oblasti, které běžně vznikají při polohování na lůžku bez této funkce.

FUNKCE TRENDELENBURG

Zdvihový mechanismus umožňuje polohovat pacienta do speciálních poloh Trendelenburg a Antitrendelenburg s vynaložením minimálního úsilí a fyzické námahy. Elektrické polohování ložné plochy do těchto poloh snižuje zátěž ošetřujícího personálu a šetří čas pro vykonávání rutinních aktivit.

PODSVÍCENÍ PODVOZKU

Pro bezpečné opuštění lůžka v noci může být lůžko vybaveno LED podsvětlením podvozku. Osvětlení se automaticky rozsvítí v nejnižší pozici, nebo si jej pacient aktivuje pomocí ovladače. Podsvícení zajištuje pacientovi lepší orientaci, která mu napomáhá bezpečněji vstát.Varianta produktu GE-51-H10 / GE-51-H15 GE-51-H20 / GE-51-H25 GE-51-H30 / GE-51-H35
Poptat variantu produktu: GE-51-H10 / GE-51-H15 GE-51-H20 / GE-51-H25 GE-51-H30 / GE-51-H35
Rozměry ložné plochy (D x Š) 200 x 85 (90) cm 200 x 85 (90) cm 200 x 85 (90) cm
Vnější rozměry (D x Š) 215 x 97 (102) cm 215 x 97 (102) cm 215 x 97 (102) cm
Výška ložné plochy 36,5 - 81,5 cm 36,5 - 81,5 cm 36,5 - 81,5 cm
Bezpečné provozní zatížení 250 kg 250 kg 250 kg
Trendelenburg / Antitrendelenburg 16° / 16° 16° / 16° 16° / 16°
Autoregrese stehenního dílu 8 cm 8 cm 8 cm
Autoregrese zádového dílu 10,5 cm 10,5 cm 10,5 cm
Úhel zádového dílu 72° 72° 72°
Úhel stehenního dílu 40° 40° 40°
Úhel lýtkového dílu 25° 25° 25°
Šířka ložné plochy 90 / 85 cm 90 / 85 cm 90 / 85 cm
Ložná plocha plastové lamely, vyjímatelné kovové lamely kovové lamely
Čela lůžka typ R3 typ R3 typ C
Postranice kovové, sklopné, odnímatelné kovové, sklopné, odnímatelné kovové, sklopné, odnímatelné
Sesterský ovládací panel ano ano ne
Pacientské ovládání ano ano ano
Záložní baterie ano ano ano
Dvojitá autoregrese ano ano ano
CPR mechanické ano ano ne
Prodloužení ložné plochy mechanické (20 cm) mechanické (20 cm) mechanické (20 cm)
Prodloužení lýtkové části ano ne ne
Police na lůžkoviny ano ano ne
Univerzální držáky příslušenství 4x 4x 4x
Nerezová eurolišta pro příslušenství ano ano ano
Kolečka 150 mm centrální, dvojitá plastová 125 mm centrální, plastová 125 mm centrální plastová
Centrální brzda 4x pedál 2x pedál 2x pedál

Vzorník HPL a laminátu

838
847
846
845
U332
463
813
406

Barevné odstíny výplní čel a postranic

ORACAL 083
ORACAL 080
ORACAL 063
ORACAL 064
ORACAL 062
ORACAL 082
ORACAL 072
ORACAL 090
ORACAL 091
ORACAL 061
ORACAL 055
ORACAL 025
ORACAL 032
ORACAL 036
ORACAL 040
ORACAL 043
ORACAL 042
ORACAL 041
ORACAL 086
ORACAL 052
ORACAL 053
Oracal 056
ORACAL 054
ORACAL 022

Produktový katalog - GENEO nemocniční lůžko

Stáhnout dokument

Kontaktujte svého obchodníka

region1 region1 region2 region3 region4
Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek