Lůžka intenzivní péče VISION

Poptat tento produkt Tisknout produkt Export do PDF

Lůžka VISION jsou určena pro nadstandardní nemocniční péči, zejména pak pro resuscitační oddělení a specializovaná oddělení intenzivní péče, na kterých ocení zejména možnost provádět RTG vyšetření pacientů přímo na lůžku. Konstrukce ložné plochy umožňuje kontinuální snímkování pomocí C-ramena i klasických RTG zařízení užívajících mechanických kazet. Lůžko je plně elektricky polohovatelné s možností nouzového provozu na záložní baterii. Uživatelé i nemocniční personál ocení materiálové a technické zpracování, snadnost manipulace, pohodlné a intuitivní ovládání, celou řadu předprogramovaných funkcí lůžka a možnost zcela nového ovládání pomocí sesterského panelu s barevným grafickým LCD displejem. Toto lůžko nově nabízí laterální terapii, elektrické polohování všech částí ložné plochy, inovovaný vážící systém a mechanické prodloužení lůžka. ICU lůžko.

Elektrické polohování zádového dílu
Elektrické polohování stehenního dílu
Mechanické polohování lýtkového dílu
Elektrická poloha kardiackého křesla
Mechanické prodloužení ložné plochy
Elektrický zdvih ložné plochy
Elektrický Trendelenburg/Antitrendelenburg
Mechanické CPR
Autoregrese
RTG zádového dílu
Možnost snímání C-ramenem
Laterální náklon
Laterální rotační terapie
Bez vážícího systému
Bezpečné provozní zatížení 300 Kg
Nevhodné pro mycí systémy

5. KOLEČKO

Pomocí mechanického nášlapného pedálu lze ve středu podvozku aktivovat 5. přítlačné kolečko, které při jízdě výrazně usnadňuje řízení lůžka. Tuto funkci oceníte zejména při častém převozu lůžka na dlouhé vzdálenosti.

STABILNÍ 3-SLOUPOVÁ KONSTRUKCE

Zvedání ložné plochy je zajištěno třemi elektrickými sloupy, které pevně spojují podvozek s ložnou plochou, zajišťují její extrémní stabilitu a nosnost. Pružné a nesavé materiály usnadňují čištění a snižují čas potřebný pro tyto činnosti.

MOBILIZAČNÍ MADLO A TLAČÍTKO VYSTUPOVACÍ FUNKCE

Mobilizační madlo v kombinaci s vystupovací funkcí pacientům výrazným způsobem ulehčuje vstávání z lůžka. Jednotlačítková vystupovací funkce napomáhá pacientovi do sedu a následně mu pomocí speciálních kombinací pohybů ložné plochy usnadňuje dostat se do vzpřímené polohy. Při tomto polohování je pacientovi oporou madlo integrované postranice a mobilizační madlo.

PODSVÍCENÍ PODVOZKU

Pro bezpečné opuštění lůžka v noci může být lůžko vybaveno LED podsvětlením podvozku. Osvětlení se automaticky rozsvítí v nejnižší pozici, nebo si jej pacient aktivuje pomocí ovladače. Podsvícení zajištuje pacientovi lepší orientaci, která mu napomáhá bezpečněji vstát.

ČELA LŮŽKA

Zajišťují vynikající ochranu pacienta proti pádu a velmi dobré vedení lůžka při transportu. Dezinfekce a údržba je velice snadná díky hladkému povrchu a designu čel.

SIGNALIZACE ODBRZDĚNÉHO LŮŽKA

Lůžko může být vybaveno akustickým alarmem, který personál včas upozorní na odbrzděné lůžko, současně připojené do elektrické sítě. Signalizace slouží jako preventivní ochrana proti poškození lůžka vytržením přívodního kabelu.

VOLBA DESIGNU

Možnost volby barevných odstínů výplně.

CENTRÁLNÍ BRZDA

Bezpečná manipulace s lůžkem je zajištěna pomocí centrálně ovládané brzdy. Snadná obsluha nožním pákovým pedálem přístupným z obou stran lůžka umožňuje okamžité zabrzdění v případě hrozící kolize. Díky možnosti aretace koleček v přímém směru jízdy lze lůžko při transportu snadno ovládat pouze jednou osobou.

BEZPEČNÉ PROVOZNÍ ZATÍŽENÍ

Pevná a stabilní konstrukce s nosností až 300 kg tvoří bezpečnou oporu i pro těžší pacienty. Díky použitým materiálům a technologiím je zajištěna extrémně vysoká životnost i při opakované zvýšené zátěži.

SESTERSKÝ OVLÁDACÍ PANEL

Inovovaný sesterský panel s LCD displejem přináší pohodlné a bezpečné ovládání lůžka za každé situace. Kombinace základních polohovacích funkcí, speciálních jednotlačítkových funkcí a LCD displeje zajišťuje okamžité a přesné nastavení lůžka do požadované pozice. Integrace barevného grafického displeje nabízí přehledné zobrazení aktuálních stavů všech řídících a polohovacích funkcí, signalizaci varování a alarmů. Ovladač může být dále rozšířen o funkci automatického vážícího systému s možností jednoduchého nastavení vážících režimů, vyhodnocování naměřených hodnot  a zobrazování výsledků pomocí grafů.

MECHANICKÉ PRODLOUŽENÍ LOŽNÉ PLOCHY

Mechanické prodloužení ložné plochy až o 20 cm přináší pohodlí i vyšším pacientům.

NOŽNÍ OVLÁDACÍ PANEL

Lůžko může být vybaveno nožními ovladači s elektronickou ochranou proti nechtěné aktivaci. Standardní ovládací prvky jako zdvih ložné plochy, laterální náklon, vyšetřovací poloha a resuscitační poloha jsou doplněny o bezpečnostní aktivační tlačítko umístěné ze spodní strany nožního ovladače. V případě pádu pacienta na nožní ovladač nemůže dojít k nechtěnému polohování.

DVOJITÁ AUTOREGRESE

Automatické oddalování zádového a stehenního dílu od pánevní části během polohování výrazně snižuje účinek střižných sil a tlaku na pacienta, které jsou hlavní příčinou vzniku dekubitů. Dvojitá autoregrese přináší pacientům vyšší komfort a redukuje nepříjemné pocity v břišní oblasti, které běžně vznikají při polohování na lůžku bez této funkce.

FUNKCE TRENDELEBURG

Zdvihový mechanismus umožňuje polohovat pacienta do speciálních poloh Trendelenburg a Antitrendelenburg s vynaložením minimálního úsilí a fyzické námahy. Elektrické polohování ložné plochy do těchto poloh snižuje zátěž ošetřujícího personálu a šetří čas pro vykonávání rutinních aktivit.

LATERÁLNÍ NÁKLON

Oboustranný laterální náklon zásadním způsobem snižuje fyzickou námahu ošetřujícího personálu při každodenní péči o pacienta a to zejména při jeho otáčení, provádění osobní hygieny a při převlekání povlečení. Maximální bezpečí pacienta je zajištěno zvýšenými ochrannými postranicemi. Ošetřující personál ocení laterální náklon v kombinaci s nožním ovládáním. Při polohování ložné plochy nožními ovladači zůstávají ošetřujícímu personálu obě ruce volné.

CPR

Pomocí páky CPR zajistíte bezpečné a rychlé napolohování zádového dílu do optimální pozice pro okamžitou kardiopulmonální resuscitaci.

INTEGROVANÉ OVLADAČE V POSTRANICÍCH

Umožňují snadné intuitivní ovládání lůžka jednou rukou. Ovladače jsou vhodně umístěny ve středu hlavové postranice a jsou tak pro pacienta dostupné v jakékoliv pozici ložné plochy. Ovládání je vybaveno aktivačním tlačítkem zabraňujícímu nechtěnému použití.

MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

Bezpečnosti proti zachycení nebo zaklínění jednotlivých částí pacienta je dosaženo naplněním evropského standardu IEC 60601-2-52:2010. U lůžek PROMA REHA došlo k úplné eliminaci skřípných míst v dosahu pacienta a minimalizaci mezer umožňujících zachycení. Zvýšené postranice navíc chrání pacienta před pádem z lůžka i při použití vysoké aktivní antidekubitní matrace.

SNADNÉ RTG VYŠETŘENÍ

Lůžka VISION jsou určena pro nadstandardní nemocniční péči, resuscitační oddělení a specializovaná oddělení intenzivní péče, na kterých ocení zejména možnost provádět RTG vyšetření pacientů přímo na lůžku. Konstrukce ložné plochy umožňuje kontinuální
snímkování pomocí C-ramena i klasických RTG zařízení užívajících mechanických kazet. Inovovaný systém držáku RTG kazety umožňuje snadné založení kazety z boku lůžka bez nutnosti manipulace se zádovým dílem. Díky posuvnému mechanismu lze pak kazetu jednoduše nastavit do požadované pozice pod pacientem.Varianta produktu VI-51-H20 / VI-51-H25 VI-51-H30 / VI-51-H35
Poptat variantu produktu: VI-51-H20 / VI-51-H25 VI-51-H30 / VI-51-H35
Rozměry ložné plochy (D x Š) 200 x 85 (90) cm 200 x 85 (90) cm
Vnější rozměry (D x Š) 222 x 100 (105) cm 222 x 100 (105) cm
Výška ložné plochy 44 - 84 cm 40 - 80 cm
Bezpečné provozní zatížení 300 kg 250 kg
Trendelenburg / Antitrendelenburg 16° / 16° 16° / 16°
Laterální náklon 20° x
Autoregrese stehenního dílu 7 cm 7 cm
Autoregrese zádového dílu 14 cm 14 cm
Úhel zádového dílu 72° 72°
Úhel stehenního dílu 45° 45°
Úhel lýtkového dílu 22° 22°
Šířka ložné plochy 90 / 85 cm 90 / 85 cm
Ložná plocha HPL (RTG kompatibilní) HPL (RTG kompatibilní)
Podvozek 3-sloupový 2-sloupový
Polohování zádového dílu elektrické elektrické
Polohování stehenního dílu elektrické elektrické
Polohování lýtkového dílu mechanické mechanické
Čela lůžka typ R3 typ R3
Postranice typ ZPM4 typ ZPM4
Sesterský ovládací panel s LCD bez LCD
Pacientské ovládání integrované v postranicích integrované v postranicích
Tlačítko snadného výstupu z lůžka ne ne
Madlo pro snadný výstup z lůžka ne ne
Nožní ovládací panel ano ne
Záložní baterie ano ano
Dvojitá autoregrese ano ano
CPR mechanické ano ano
Laterální náklon ano ne
Vážící systém s alarmem "bed exit alarm" ano ne
Signalizace odbrzděného lůžka ano ne
Podsvícení podvozku ne ne
Laterální rotační terapie ne ne
Prodloužení ložné plochy mechanické (20 cm) mechanické (20 cm)
Držák RTG kazety nastavitelný pod ložnou plochou ne ne
Držák RTG kazety pod zádovým dílem ano ano
Police na lůžkoviny ano ano
Univerzální držáky příslušenství 4x 4x
Plastový kryt podvozku ano ano
Nerezová eurolišta pro příslušenství ano ano
Kolečka 150 mm dvojitá plastová 150 mm dvojitá plastová
5. kolečko ano ne
Centrální brzda kovová hrazda kovová hrazda

Barevné odstíny výplní čel a postranic

ORACAL 055
ORACAL 061
ORACAL 062
ORACAL 064
ORACAL 063
ORACAL 080
ORACAL 083
ORACAL 082
ORACAL 072
ORACAL 090
ORACAL 054
Oracal 056
ORACAL 053
ORACAL 022
ORACAL 025
ORACAL 032
ORACAL 036
ORACAL 040
ORACAL 043
ORACAL 042
ORACAL 041
ORACAL 086
ORACAL 052
ORACAL 091

Produktový katalog - VISION

Stáhnout dokument

Kontaktujte svého obchodníka

region1 region1 region2 region3 region4
Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek