TITAN bariatrické lůžko

Poptat tento produkt Tisknout produkt Export do PDF

Bariatrická lůžka řady TITAN jsou určena pro oddělení intenzivní péče a standardní nemocniční oddělení. Lůžka jsou vybavena nadstandardními funkcemi, které umožňují komfortní péči o bariatrické pacienty a díky designovému provedení nabízí estetický vzhled standardního nemocničního lůžka. Bezpečnost pro pacienta i personál zajišťuje robustní a odolný ocelový rám, díky kterému dosahuje nosnost lůžka 500 kg (1100 liber). Možnost rozšíření lůžka přispívá k pohodlí pacienta, také umožňuje snadnější manipulovatelnost pro obsluhující personál. Lůžko nabízí speciální pozice oboustranného laterálního náklonu, Trendelenburgu, Antitrendelenburgu, polohu pro snadný výstup z lůžka. Lůžko může být doplněno o speciální pasivní antidekubitní matraci s funkcí automatického prodloužení a zkrácení, která je perfektním řešením při prevenci vzniku dekubitů. ICU lůžko.

Elektrické polohování zádového dílu
Elektrické polohování stehenního dílu
Elektrické polohování lýtkového dílu
Elektrická poloha kardiackého křesla
Elektrické prodloužení ložné plochy
Elektrický zdvih ložné plochy
Elektrický Trendelenburg/Antitrendelenburg
Elektrické CPR
Autoregrese
RTG zádového dílu
Bez možnosti snímání C-ramenem
Laterální náklon
Laterální rotační terapie
Vážící systém
Bezpečné provozní zatížení 500 Kg
Nevhodné pro mycí systémy

MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

Bezpečnosti proti zachycení nebo zaklínění jednotlivých částí pacienta je dosaženo naplněním evropského standardu IEC 60601-2-52:2010. U lůžek PROMA REHA došlo k úplné eliminaci skřípných míst v dosahu pacienta a minimalizaci mezer umožňujících zachycení. Zvýšené postranice navíc chrání pacienta před pádem z lůžka i při použití vysoké aktivní antidekubitní matrace.

ELEKTRICKÝ ZDVIH LOŽNÉ PLOCHY

Velký rozsah zdvihu ložné plochy snižuje námahu ošetřujícímu personálu a usnadňuje manipulaci s ležícím pacientem. Nejnižší poloha ložné plochy lůžka napomáhá pacientovi při vstávání a zásadním způsobem snižuje riziko úrazu v případě nežádoucího pádu.

KOVOVÁ ČELA S VÝPLNÍ HPL

Zajišťují vynikající ochranu pacienta proti pádu z lůžka a velmi dobré vedení lůžka při transportu. Dezinfekce a údržba je velice snadná díky hladkému povrchu a designu čel.

SESTERSKÝ OVLÁDACÍ PANEL S VÁHOU

Inovovaný sesterský panel s LCD displejem přináší pohodlné a bezpečné ovládání lůžka za každé situace. Kombinace základních polohovacích funkcí, speciálních jednotlačítkových funkcí a LCD displeje zajišťuje okamžité a přesné nastavení lůžka do požadované pozice. Integrace barevného grafického displeje nabízí přehledné zobrazení aktuálních stavů všech řídících a polohovacích funkcí, signalizací varování a alarmů. Ovladač je dále rozšířen o funkce automatického vážícího systému s možností jednoduchého nastavení vážících režimů, vyhodnocování získaných hodnot a zobrazování výsledků pomocí grafů.

PŘÍMÁ VYSTUPOVACÍ POLOHA

Nedocenitelným přínosem pacientům i ošetřujícímu personálu je tzv. přímá vystupovací poloha, která přináší možnost vystoupení pacienta z lůžka nožním čelem. Unikátní konstrukce umožňuje nastavit ložnou plochu do polohy křesla, které je maximální oporou pacienta při vystupování z lůžka. Jde o nejbezpečnější způsob vstávání a usedání bariatrických pacientů, který snižuje fyzickou námahu pacientovi i ošetřujícímu personálu. Pacient se během vstávání nemusí přetáčet na bok lůžka a překonávat sklopené postranice.

BEZPEČNÝ SYSTÉM UCHYCENÍ ČEL

Systém zajištění čel chrání proti náhodnému vytažení a zajišťuje dokonalou pevnost při manipulaci s lůžkem. Intuitivní ovládání umožňuje rychlé odejmutí čel pro okamžitou resuscitaci.

ROBUSTNÍ NÁRAZOVÁ KOLEČKA

Nárazová kolečka v rozích ložné plochy chrání konstrukci lůžka a okolní předměty před nežádoucím poškozením.

ELEKTRICKÉ NASTAVENÍ DÉLKY LOŽNÉ PLOCHY

Elektricky nastavitelná délka ložné plochy umožňuje plynulé prodloužení a zkrácení lůžka až o 10 cm. Tato funkce přináší nejen komfort vyšším pacientům, ale zároveň je výrazným pomocníkem při transportu lůžka a průjezdu stísněnými prostory jako jsou např. výtahy. Pro lůžko TITAN byla vyvinuta speciální aktivní a pasivní antidekubitní matrace s funkcí automatického přizpůsobení se délce ložné plochy bez nutnosti přidávání či odebírání dodatečných dílů matrace.

PLASTOVÝ KRYT PODVOZKU

Usnadňuje a urychluje každodenní čištění lůžka. Chrání mechanismy a elektrické obvody v podvozku, prodlužuje životnost a spolehlivost lůžka.

CENTRÁLNÍ BRZDA

Bezpečná manipulace s lůžkem je zajištěna pomocí centrálně ovládané brzdy. Snadná obsluha pomocí nožních pedálů přístupných z obou stran lůžka umožňuje okamžité zabrzdění v případě hrozící kolize. Díky možnosti aretace koleček v přímém směru jízdy lze lůžko při transportu snadno ovládat pouze jednou osobou.

KVALITNÍ KOLEČKA

Speciální zdravotnická kolečka o průměru 150 mm se zvýšenou nosností výrazně usnadňují transport a manipulaci s lůžkem i při maximálním zatížení. Kolečka jsou vyrobena ze stálého neznačkujícího materiálu. Plastové kryty koleček ulehčují čištění, chrání ložiska před nečistotami a výrazně prodlužují jejich životnost.

RTG KOMPATIBILITA

Ložná plocha vyrobená z materiálu propustného pro RTG paprsky umožňuje rentgenování zádového dílu ložné plochy lůžka. Díky tomu lze provádět některá specializovaná vyšetření či zákroky přímo na lůžku bez nutnosti přesunu pacienta.

PODSVÍCENÍ LŮŽKA

Pro bezpečné opuštění lůžka v noci, může být lůžko vybaveno LED podsvětlením podvozku. Osvětlení se automaticky rozsvítí v nejnižší pozici, nebo si jej pacient aktivuje pomocí ovladače. Podsvícení zajištuje pacientovi lepší orientaci, která mu napomáhá bezpečněji vstát.

NOSNOST 500 kg

Pevná a stabilní konstrukce s nosností až 500 kg tvoří bezpečnou oporu pro bariatrické pacienty. Díky použitým materiálům a technologiím je zajištěna extrémně vysoká životnost i při opakované zvýšené zátěži.

LATERÁLNÍ ROTAČNÍ TERAPIE

Kombinace oboustranného laterálního náklonu a inteligentního sesterského panelu s LCD displejem přináší zcela nově možnost konfigurace a využití laterální rotační terapie. Tato terapie je významným přínosem zejména pro pacienty s vysokou pravděpodobností rizika vzniku pooperačních respiračních komplikací a pacienty s vysokým rizikem vzniku dekubitů. Nemocniční personál ocení možnost snadného individuálního nastavení všech parametrů zvolené terapie.

SIGNALIZACE ODBRZDĚNÉHO LŮŽKA

Lůžko může být vybaveno akustickým alarmem, který personál včas upozorní na odbrzděné lůžko, současně připojené do elektrické sítě. Signalizace slouží jako preventivní ochrana proti poškození lůžka vytržením přívodního kabelu.

SKLOPNÉ DĚLENÉ POSTRANICE

Ochranu pacienta na lůžku zabezpečují sklopné dělené postranice se snadným intuitivním ovládáním. Robustní mechanismy garantují vysokou pevnost a nadstandardní životnost postranic. Pro případ nekontrolovaného spuštění jsou vybaveny tlumiči pádu. Díky pohybu hlavové postranice společně se zádovým dílem je zajištěna maximální ochrana pacienta ve všech polohách lůžka. V nejnižší poloze jsou sklopené postranice uloženy dostatečně pod úrovní matrace a nebrání tak pacientovi při vystupování.

NOŽNÍ OVLADAČ S BEZPEČNOSTNÍM TLAČÍTKEM

Lůžko může být vybaveno nožními ovladači s elektronickou ochranou proti nechtěné aktivaci. Standardní ovládací prvky jako zdvih ložné plochy, laterální náklon, vyšetřovací poloha a resuscitační poloha jsou doplněny o bezpečnostní aktivační tlačítko umístěné ze spodní strany nožního ovladače. V případě pádu pacienta na nožní ovladač nemůže dojít k nechtěnému polohování.

STABILNÍ 4-SLOUPOVÁ KONSTRUKCE

Zdvih ložné plochy je zajišťován čtyřmi elektrickými sloupy, které pevně spojují podvozek lůžka s ložnou plochou a zajišťují její extrémní stabilitu a nosnost. Odolné a nenasákavé materiály velice usnadňují čištění lůžka a zkracují čas potřebný k těmto činnostem.

UNIVERZÁLNÍ DRŽÁKY PŘÍSLUŠENSTVÍ

Kompatibilita lůžka s příslušenstvím je zajištěna pomocí univerzálních držáků umístěných u hlavového, případně i nožního čela. Umožňují použití nejběžnějšího příslušenství jako jsou hrazdy, infúzní stojany, lampičky k lůžku nebo extenční souprava.

LATERÁLNÍ NÁKLON

Oboustranný laterální náklon zásadním způsobem snižuje fyzickou námahu ošetřujícího personálu při každodenní péči o pacienta a to zejména při jeho otáčení, provádění osobní hygieny a při převlekání povlečení. Maximální bezpečí pacienta je zajištěno zvýšenými ochrannými zábranami, které se vkládají do speciálních držáků podél lůžka. Zároveň je lůžko vybaveno elektronickým bezpečnostním systémem, který znemožňuje polohování do laterálního náklonu bez řádně umístěných zvýšených zábran. Ošetřující personál ocení laterální náklon v kombinaci s nožním ovládáním. Při polohování ložné plochy nožními ovladači zůstávají ošetřujícímu personálu obě ruce volné.

DVOJITÁ AUTOREGRESE

Automatické oddalování zádového a stehenního dílu od pánevní části během polohování výrazně snižuje účinek střižných sil a tlaku na pacienta, které jsou hlavní příčinou vzniku dekubitů. Dvojitá autoregrese přináší pacientům vyšší komfort a redukuje nepříjemné pocity, které běžně vznikají při polohování na lůžku bez této funkce.

LOŽNÁ PLOCHA

Ložná plocha lůžka z vysokotlakého laminátu je ideální oporou pro antidekubitní matraci a jistotou nejlepší volby pro snadnou údržbu. Všechny díly jsou plně elektricky polohovatelné s možností využití předprogramovaných jednotlačítkových funkcí (autokontury, kardiackého křesla, Trendelenburgu,Antitrendelenburu, vyšetřovací polohy, resuscitační polohy, prodloužení ložné plochy, přímé vystupovací polohy a řady dalších), které maximálně podporují uživatele v soběstačnosti a usnadňují asistenci obsluhujícímu personálu.

ŠÍŘKOVÉ VARIANTY

Konstrukce ložné plochy lůžka vychází z antropometrických studií bariatrických pacientů. Základní šířka ložné plochy 100 cm je navržena pro maximální pohodlí nejčastěji hospitalizovaných pacientů. Celková šířka lůžka 108 cm pak zajišťuje bezpečný a pohodlný transport pacientů ve zdravotnických zařízeních. Náročný zákazník ocení možnost volby širší varianty ložné plochy 120 cm.

DRŽÁKY MATRACE

Držáky zajišťují optimální polohu matrace při polohování ložné plochy lůžka a znemožňují pád matrace z lůžka.

PACIENTSKÝ SATELITNÍ OVLADAČ

Lůžko může být vybaveno satelitním ovladačem umístěným na flexibilním držáku, který pacientovi umožňuje polohování lůžka do požadované pozice. Ovladač se automaticky pohybuje s ložnou plochou a je tak pacientovi snadno dostupný v jakékoliv pozici. Velmi přínosnou funkcí satelitního ovladače je integrovaná LED lampička.Varianta produktu TITAN
Poptat variantu produktu: TITAN
Vnější rozměry (D x Š) 222 x 108 (128) cm
Rozměry ložné plochy (D x Š) 200 x 100 (120) cm
Výška ložné plochy 45 - 83 cm
Prodloužení ložné plochy +- 10 cm
Autoregrese zádového dílu 12 cm
Autoregrese stehenního dílu 6 cm
Laterální náklon 15° / 15°
Trendelenburg / Antitrendelenburg 14° / 14°
Bezpečné provozní zatížení 500 kg

Vzorník lakovaných částí

RAL 9016
RAL 6024
RAL 6018
RAL PR846
RAL PR847
RAL 5015
RAL 4008
RAL 4010
RAL 3020
RAL 2003
RAL 9001
RAL 1015
RAL 1019
RAL 7035
RAL 9006
RAL 1018

Vzorník HPL a laminátu

847
406

Produktový katalog - TITAN bariatrické lůžko

Stáhnout dokument

Kontaktujte svého obchodníka

region1 region1 region2 region3 region4
Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek