Lůžka intenzivní péče INVENT

Poptat tento produkt Tisknout produkt Export do PDF

Lůžka INVENT jsou určena pro nadstandardní nemocniční péči a specializovaná oddělení intenzivní péče. Lůžko je plně elektricky polohovatelné  s možností nouzového provozu na záložní baterii. Uživatelé i nemocniční personál ocení materiálové a technické zpracování, snadnou manipulaci, pohodlné a intuitivní ovládání, celou řadu předprogramovaných funkcí lůžka a možnost zcela nového ovládání pomocí sesterského panelu s barevným grafickým LCD displejem. Další neméně významnou předností lůžek je možnost jejich konfigurace a maximální přizpůsobení dle požadavků jednotlivých oddělení. Lůžka včetně široké řady příslušenství plně vyhovují evropskému standardu IEC 60601-2-52:2010.

Elektrické polohování zádového dílu
Elektrické polohování stehenního dílu
Mechanické polohování lýtkového dílu
Elektrická poloha kardiackého křesla
Mechanické prodloužení ložné plochy
Elektrický zdvih ložné plochy
Elektrický Trendelenburg/Antitrendelenburg
Mechanické CPR
Autoregrese
Bez RTG zádového dílu
Bez možnosti snímání C-ramenem
Laterální náklon
Bez laterální rotační terapie
Vážící systém
Bezpečné provozní zatížení 300 Kg
Nevhodné pro mycí systémy

MAXIMÁLNÍ BEZPEČÍ

Bezpečnosti proti zachycení nebo zaklínění jednotlivých částí pacienta je dosaženo naplněním evropského standardu IEC 60601-2-52:2010. U lůžek PROMA REHA došlo k úplné eliminaci skřípných míst v dosahu pacienta a minimalizaci mezer umožňujících zachycení. Zvýšené postranice navíc chrání pacienta před pádem z lůžka i při použití vysoké aktivní antidekubitní matrace.

INTEGROVANÉ OVLADAČE V POSTRANICÍCH

Umožňují snadné intuitivní ovládání lůžka jednou rukou. Ovladače jsou vhodně umístěny ve středu hlavové postranice a jsou tak pro pacienta dostupné v jakékoliv pozici ložné plochy. Ovládání je vybaveno aktivačním tlačítkem zabraňujícímu nechtěnému použití.

ČELA LŮŽKA

Zajišťují vynikající ochranu pacienta proti pádu z lůžka a velmi dobré vedení lůžka při transportu. Dezinfekce a údržba je velice snadná díky hladkému povrchu a designu čel.

ŠÍŘKA LOŽNÉ PLOCHY

Volba šířky nabízí zákazníkovi možnost zvolit si variantu, která bude plně vyhovovat rozměrům cílového umístění lůžka a zároveň poskytovat maximální komfort pro pacienta.

DĚLENÉ SKLOPNÉ POSTRANICE

Ochranu pacienta na lůžku zabezpečují sklopné dělené postranice s integrovaným ovládáním. Robustní mechanismy garantují vysokou pevnost a nadstandardní životnost postranic. Pro případ nekontrolovaného spuštění jsou vybaveny tlumiči pádu. Díky pohybu hlavové postranice společně se zádovým dílem je zajištěna maximální ochrana pacienta ve všech polohách lůžka. V nejnižší poloze jsou sklopené postranice uloženy dostatečně pod úrovní matrace a nebrání tak pacientovi při vystupování.

CPR

Pomocí páky CPR zajistíte bezpečné a rychlé napolohování zádového dílu do nejvýhodnější pozice pro okamžitou kardiopulmonální resuscitaci.

POLIČKA NA LŮŽKOVINY

Výsuvná polička s odklopným dílem na odložení lůžkovin je skvělým pomocníkem během výměny povlečení.

KOLEČKA

Kvalitní ložiska a snížený valivý odpor zdravotnických koleček snižují fyzickou námahu ošetřujícímu personálu při transportu a manipulaci s lůžkem. Kolečka jsou vyrobena ze stálého neznačkujícího materiálu. Plastové kryty koleček ulehčují čištění, chrání ložiska před nečistotami a výrazně prodlužují životnost.

ELEKTRICKÝ ZDVIH LOŽNÉ PLOCHY

Velký rozsah zdvihu ložné plochy zmenšuje námahu ošetřujícímu personálu a usnadňuje manipulaci s ležícím pacientem. Nejnižší poloha ložné plochy lůžka napomáhá pacientovi při vstávání a zásadním způsobem snižuje riziko úrazu v případě náhodného pádu.

BEZPEČNÉ PROVOZNÍ ZATÍŽENÍ

Pevná a stabilní konstrukce s nosností až 300 kg tvoří bezpečnou oporu i pro těžší pacienty. Díky použitým materiálům a technologiím je zajištěna extrémně vysoká životnost i při opakované zvýšené zátěži.

5. KOLEČKO

Pomocí mechanického nášlapného pedálu lze ve středu podvozku aktivovat 5. přítlačné kolečko, které při jízdě výrazně usnadňuje řízení lůžka. Tuto funkci oceníte při častém převozu lůžka na dlouhé vzdálenosti.

PRODLOUŽENÍ LOŽNÉ PLOCHY

Plynulé prodloužení ložné plochy až o 20 cm přináší pohodlí i vyšším pacientům.

MOBILIZAČNÍ MADLO A TLAČÍTKO VYSTUPOVACÍ FUNKCE

Mobilizační madlo v kombinaci s vystupovací funkcí pacientům výrazným způsobem ulehčuje vstávání z lůžka. Jednotlačítková vystupovací funkce napomáhá pacientovi do sedu a následně mu pomocí speciálních kombinací pohybů ložné plochy usnadňuje se dostat do vzpřímené polohy. Při tomto polohování je pacientovi oporou madlo integrované postranice a mobilizační madlo.

SESTERSKÝ OVLÁDACÍ PANEL

Máte na výběr ze dvou variant: standardního tlačítkového sesterského panelu nebo inovovaného sesterského panelu s LCD displejem. Obě varianty přináší pohodlné a bezpečné ovládání lůžka za každé situace. Kombinace základních polohovacích funkcí, speciálních jednotlačítkových funkcí a případně i LCD displeje zajišťuje okamžité a přesné nastavení lůžka do požadované pozice. Integrace barevného grafického displeje nabízí přehledné zobrazení aktuálních stavů všech řídících a polohovacích funkcí, signalizaci varování a alarmů. Ovladač může být dále rozšířen o funkci automatického vážícího systému s možností jednoduchého nastavení vážících režimů, vyhodnocování naměřených hodnot a zobrazování výsledků pomocí grafů.

CENTRÁLNÍ BRZDA

Bezpečná manipulace s lůžkem je zajištěna pomocí centrálně ovládané brzdy. Snadná obsluha nožními pedály přístupnými z obou stran lůžka umožňuje okamžité zabrzdění v případě hrozící kolize. Díky možnosti aretace koleček v přímém směru jízdy lze lůžko při transportu snadno ovládat pouze jednou osobou.

LATERÁLNÍ NÁKLON

Oboustranný laterální náklon zásadním způsobem snižuje fyzickou námahu ošetřujícího personálu při každodenní péči o pacienta a to zejména při jeho otáčení, provádění osobní hygieny a při převlekání povlečení. Maximální bezpečí pacienta je zajištěno zvýšenými ochrannými postranicemi. Ošetřující personál ocení laterální náklon v kombinaci s nožním ovládáním. Při polohování ložné plochy nožními ovladači zůstávají ošetřujícímu personálu obě ruce volné.

FUNKCE TRENDELEBURG

Zdvihový mechanismus umožňuje polohovat pacienta do speciálních poloh Trendelenburg a Antitrendelenburg s vynaložením minimálního úsilí a fyzické námahy. Elektrické polohování ložné plochy do těchto poloh snižuje zátěž ošetřujícího personálu a šetří čas pro vykonávání rutinních aktivit.

DVOJITÁ AUTOREGRESE

Automatické oddalování zádového a stehenního dílu od pánevní části během polohování výrazně snižuje účinek střižných sil a tlaku na pacienta, které jsou hlavní příčinou vzniku dekubitů. Dvojitá autoregrese přináší pacientům vyšší komfort a redukuje nepříjemné pocity v břišní oblasti, které běžně vznikají při polohování na lůžku bez této funkce.

NOŽNÍ OVLÁDACÍ PANEL

Lůžko může být vybaveno nožními ovladači s elektronickou ochranou proti nechtěné aktivaci. Standardní ovládací prvky jako zdvih ložné plochy, laterální náklon, vyšetřovací poloha a resuscitační poloha jsou doplněny o bezpečnostní aktivační tlačítko umístěné ze spodní strany nožního ovladače. V případě pádu pacienta na nožní ovladač nemůže dojít k nechtěnému polohování.

STABILNÍ 3-SLOUPOVÁ KONSTRUKCE

Zvedání ložné plochy je zajištěno třemi elektrickými sloupy, které pevně spojují podvozek s ložnou plochou, zajišťují její extrémní stabilitu a nosnost. Pružné a nesavé materiály usnadňují čištění a snižují čas potřebný pro tyto činnosti.

VOLBA DESIGNU

Možnost volby barevných odstínů výplně.

UNIVERZÁLNÍ DRŽÁKY PŘÍSLUŠENSTVÍ

Kompatibilita lůžka s příslušenstvím je zajištěna pomocí univerzálních držáků umístěných u hlavového, případně i nožního čela. Umožňují použití nejběžnějšího příslušenství jako jsou hrazdy, infuzní stojany, lampičky k lůžku nebo extenční soupravy.Varianta produktu IN-51-H10 / IN-51-H15 IN-51-H20 / IN-51-H25 IN-51-H30 / IN-51-H35
Poptat variantu produktu: IN-51-H10 / IN-51-H15 IN-51-H20 / IN-51-H25 IN-51-H30 / IN-51-H35
Rozměry ložné plochy (D x Š) 200 x 85 (90) cm 200 x 85 (90) cm 200 x 85 (90) cm
Vnější rozměry (D x Š) 222 x 100 (105) cm 222 x 100 (105) cm 222 x 100 (105) cm
Bezpečné provozní zatížení 300 kg 250 kg 250 kg
Trendelenburg / Antitrendelenburg 16° / 16° 16° / 16° 16° / 16°
Laterální náklon 20° x x
Autoregrese zádového dílu 14 cm 14 cm 14 cm
Autoregrese stehenního dílu 7 cm 7 cm 7 cm
Úhel zádového dílu 72° 72° 72°
Úhel stehenního dílu 45° 45° 45°
Úhel lýtkového dílu 22° 22° 22°
Šířka ložné plochy 90 / 85 cm 90 / 85 cm 90 / 85 cm
Ložná plocha ABS plast vyjímatelný kovové lamely kovové lamely
Podvozek 3-sloupový 2-sloupový 2-sloupový
Čela lůžka typ R3 typ R2 typ R3
Postranice typ ZPM4 typ ZPM3 kovové, sklopné, odnímatelné
Sesterský ovládací panel ano ano ano
Pacientské ovládání integrované v postranicích integrované v postranicích pacientský ruční ovladač
Nožní ovládací panel ano ano ne
Záložní baterie ano ano ano
Dvojitá autoregrese ano ano ano
CPR mechanické ano ano ano
Laterální náklon ano ne ne
Laterální náklon ano ne ne
Prodloužení ložné plochy mechanické (20 cm) mechanické (20 cm) mechanické (20 cm)
Police na lůžkoviny ano ano ano
Univerzální držáky příslušenství 4x 4x 4x
Plastový kryt podvozku ano ano ano
Nerezová eurolišta pro příslušenství ano ano ano
Kolečka 150 mm centrální, dvojitá, plastová 150 mm centrální, plastová 150 mm centrální, plastová
5. kolečko ano ne ne
Centrální brzda 2x pedál 2x pedál 2x pedál

Barevné odstíny výplní čel a postranic

ORACAL 055
ORACAL 061
ORACAL 062
ORACAL 064
ORACAL 063
ORACAL 080
ORACAL 083
ORACAL 082
ORACAL 072
ORACAL 090
ORACAL 054
Oracal 056
ORACAL 053
ORACAL 022
ORACAL 025
ORACAL 032
ORACAL 036
ORACAL 040
ORACAL 043
ORACAL 042
ORACAL 041
ORACAL 086
ORACAL 052
ORACAL 091

Produktový katalog - INVENT lůžko pro intenzivní péči

Stáhnout dokument

Kontaktujte svého obchodníka

region1 region1 region2 region3 region4
Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek