Novinky

Rozkoš RESCUE 2016

04.05.2016

Během víkendu 23.-24.4.2016 patřil prostor autokempu na Rozkoši u České Skalice i jeho okolí  již 13. ročníku soutěže Rozkoš RESCUE 2016, kde byla společnost Proma Reha s.r.o. znovu partnerem. 

 

Na start nastoupilo 46 záchranářských týmů z Čech i Slovenska. Ty během víkendu musely absolvovat osmnáct stanovišť, na nich plnit a řešit různé modelové situace. Kupříkladu předvést postup při ošetřování zraněných po střetu parašutisty s rogalem a další. Na fotkách soutěžící provádějí jeden z úkolů, jímž byla resuscitace, která se odehrávala na stanovišti přímo v areálu společnosti Proma Reha s.r.o.

,,Cílem akce bylo, aby záchranáři získali během cvičení určité návyky, které se jim mohou hodit v běžné praxi."...prezentoval Vratislav Vrábel, jenž společně se svou manželkou Milenou, která celou soutěž před mnoha roky vymyslela, vše organizuje. Oba jsou zkušenými záchranáři Vodní záchranné služby ČČK Náchod, tedy pořadatele soutěže.

Akce se mimo jiné jako přednášející zúčastnila významná kapacita ve svém oboru, a to MUDr. Robert Zajíček přednosta pražské Kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Zároveň je také předsedou neziskové organizace Bolíto. Ta se stará o děti po popáleninových úrazech a pomáhá jim překonávat jejich těžký životní úděl. Vozí je třeba i k moři, kde si takto postižení malí pacienti společný pobyt u vody daleko více užijí - jsou mezi svými. V rámci letošní ho ročníku Rozkoš RESCUE proběhla sbírka právě pro tuto organizaci a výsledných téměř 7000,- Kč bylo milým bonusem akce.

Přednášky obohatil svou účastí i ředitel Zdravotní záchranné služby Královéhradeckého kraje MUDr. Jiří Mašek. Všichni přítomní mohli čerpat z velké řady rad a zkušeností, jakým způsobem u zásahů co nejefektivněji pracovat, aby pacienti měli vždy co nejlepší možnou péči a servis v krizové situaci bezprostředně ohrožující jejich život.

Sestřih z akce viz.odkaz.

https://www.facebook.com/PROMA-REHA-786332514721873/?fref=ts

 


 

 

Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek