Novinky

Rodinné firmě PROMA REHA vzrostly tržby o více než 31 %

17.09.2019

Společnosti PROMA REHA z České Skalice, která je významným výrobcem zdravotnického vybavení a nábytku, meziročně vzrostly tržby o více než 52 milionů korun. Celkové tržby za hospodářský rok 2018* se vyšplhaly na 219 milionů Kč (v hospodářském roce 2017 činily celkové tržby 167 milionů Kč). Oproti minulému hospodářskému roku se tak zvýšil obrat o 31,5 %.

Rodinný podnik po zhruba třiceti letech existence vyváží do mnoha zemí světa. V nedávné době se mu například podařilo významným způsobem prosadit na náročném maďarském zdravotnickém trhu.  „Celkem 665 našich lůžek slouží pacientům ve 49 zdravotnických zařízeních po celém Maďarsku,“ sdělil jednatel společnosti Radek Jakubský.

Úspěch však společnost sklízí i na českém trhu. V loňském roce například PROMA REHA dokončila obří zakázku pro FN Brno, do které dodala celkem přes 4 800 kusů lůžek a příslušenství.

A jaké je tajemství úspěchu? „Chceme, aby naše výrobky dokonale sloužily našim klientům a ušetřily jim práci. Již při jejich samotném vývoji spolupracujeme se zdravotními sestrami atd. tak, aby naše produkty splňovaly nejnáročnější požadavky moderní medicíny a zároveň usnadňovaly personálu každodenní práci s nimi. Zároveň dbáme na vysokou kvalitu použitých materiálů, aby byla zajištěna vysoká životnost a my jsme zároveň pro naše zákazníky minimalizovali provozní náklady,“ prozrazuje Jakubský.

PROMA REHA se navíc snaží jít neustále s dobou. A daří se jí.  Důkazem je vítězství v soutěži Vizionáři 2018, kdy společnost získala ocenění za unikátní systém řízení hygieny nemocničních lůžek prostřednictvím využití RFID čipů. „Inovace mají v naší společnosti zelenou. Snažíme se využívat nejnovější technologie,“ dodává Jakubský.

V příštím roce oslaví PROMA REHA 30 let od svého vzniku. Od samého začátku se společnost zabývá výrobou kvalitního zdravotního vybavení a nábytku. Hlavní skupinu výrobků tvoří lůžka urgentní péče, nemocniční lůžka, speciální lůžka, pečovatelská lůžka, lůžka pro děti a novorozence, noční stolky, víceúčelové vozíky, transportní lehátka, křesla pro kardiaky, výškově nastavitelné stolky a laboratorní stoly, výškově nastavitelné kuchyňské linky CHEF MATE, toaletní vybavení a mnoho dalších.

*Hospodářský rok 2018 (od 1.7.2018 do 30.6.2019)

Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek