Novinky

PROMA REHA SLAVÍ 30. NAROZENINY: Když syn přebírá žezlo po otci

24.07.2020

Společnost PROMA REHA z České Skalice, která je významným výrobcem zdravotnického vybavení a nábytku slaví v letošním roce 30. let od svého vzniku. Oslavy významného jubilea se nesou ve znamení změn. Zakladatel společnosti Zdeněk Jakubský totiž předává vedení svému synovi – Radku Jakubskému, který s otcem vede společnost již dvacet let. Do penze se však nechystá. Synovi bude ve firmě dál pomáhat.

„Táta, který je původem stavař, založil firmu po revoluci a vybudoval ji od píky. Začátky byly přitom těžké, nebylo se od koho učit. Tátu však nic nezastavilo. Byli jsme první firmou v postkomunistických zemích, která vyráběla plně elektricky polohovatelné lůžko. Od samého začátku se snažíme jít s dobou. Důkazem je i nedávné vítězství v soutěži Vizionáři, kdy jsme získali ocenění za unikátní systém řízení hygieny nemocničních lůžek prostřednictvím využití RFID čipů,“ sdělil Radek Jakubský, který oslavil zároveň 20 let ve firmě.

„Před dvaceti lety (3. 7. 2000) jsem nastoupil do naší firmy, abych pomohl tátovi. Brzy jsem se zde našel. Věnoval jsem se především marketingu, zahraničnímu obchodu a inovacím, která měly a mají v naší společnosti vždy zelenou,“ uvedl Jakubský.

Za třicet let si společnost prošla ekonomickou krizí i celosvětovou pandemií, přesto se rodina Jakubských nikdy nevzdala.

„Museli jsme se vždy spoléhat sami na sebe. Stát se k českým firmám obecně nechová dvakrát přátelsky, o čem jsme se ostatně přesvědčili v rámci letošní pandemie. Jako všichni ostatní jsme bojovali a neustále bojujeme s byrokracií. Jak ale rád s oblibou říkám, pouze tvrdou prací lze dosáhnout úspěchu. Naším cílem byla stabilní rodinná firma, a to se nám podařilo, “ dodal Jakubský.

Jakubští mohou být na svoji firmu právem pyšní. PROMA REHA s ročním obratem přes 200 milionů korun sklízí úspěch nejen na českém trhu. Rodinný podnik vyváží do mnoha států světa. V nedávné době se mu například podařilo významným způsobem prosadit na náročném maďarském zdravotnickém trhu. 

Od samého začátku se společnost zabývá výrobou kvalitního zdravotního vybavení a nábytku. Hlavní skupinu výrobků tvoří lůžka urgentní péče, nemocniční lůžka, speciální lůžka, pečovatelská lůžka, lůžka pro děti a novorozence, noční stolky, víceúčelové vozíky, transportní lehátka, křesla pro kardiaky, výškově nastavitelné stolky a laboratorní stoly, výškově nastavitelné kuchyňské linky CHEF MATE, toaletní vybavení a mnoho dalších.

 

 

 

Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek