Novinky

Interna se může těšit na nová lůžka. Díky štědrým dárcům!

07.03.2014

Ústí n. O. – Interna Orlickoústecké nemocnice se dočká nových moderních lůžek. Díky štědrosti řady měst a obcí v regionu, místních firem i jednotlivých dárců.

Jak ve středu odpoledne zaznělo na set-kání, které se uskutečnilo v prostorách ústeckého špitálu, na účtu Nadačního fondu S námi je tu lépe! se během zhruba devíti měsíců nashromáždilo více než jeden a půl milionu korun.

A právě tyto prostředky umožní realizaci projektu „Nejen léky léčí, vnímáme vaše přání – nová lůžka pro internu", který je zaměřen na vytvoření moderního a bezpečného prostředí pro pacienty interního oddělení Orlickoústecké nemocnice.
„Jsme rádi, že nadační fond pracuje tímto způsobem a že se daří finanční prostředky shánět. V tuto chvíli je už nashromážděno dostatečné množství  peněz, aby se  obnova lůžek na interně mohla začít provádět. Nicméně pro nás tato akce nekončí. Projekt jsme rozjeli, už víme, že se realizovat bude. Na internu jsme schopni nainstalovat třicet tři nových postelí a zlepšit prostředí na pokojích. Dál ale bude pokračovat oslovování dalších možných dárců,  abychom mohli případně stejným způsobem vybavit pokojů ještě více," informoval Orlický deník ředitel nemocnice Jiří Řezníček.
K aktivitám nadačního fondu se vyjádřil i hejtman Pardubického kraje  Martin Netolický. „Mám upřímnou radost z toho, že na Orlickoústecku si firmy, města a obce a také někteří podnikatelé uvědomují svou sociální zodpovědnost a neváhají přispět do fondu, jehož úkolem je zlepšovat vybavení spádové nemocnice." Garantoval také, že i po fúzi nemocnic v kraji do jedné akciové společnosti zůstanou prostředky získané nadačním fondem Orlickoústecké nemocnici.

 

Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek