Novinky

DÁREK PRO PACIENTY NÁCHODSKÉ NEMOCNICE

01.02.2017

Pacienti i personál náchodské nemocnice se dočkali příjemného povánočního dárku. Tím je 210 nových lůžek včetně matrací a 194 nočních stolků. Toto moderní a funkční vybavení pokojů přináší větší komfort i pohodlí.

Všechna nová nemocniční lůžka GENEO jsou vybavená elektrickým ovládáním pro snadnější manipulaci při polohování pacienta. Jedno z oddělení bude mít navíc k dispozici bariatrické lůžko TITAN. Tato specialita je vybavena nadstandardními funkcemi, které umožňují poskytnout péči pacientům vážícím i více jak 400 kg

Prvním oddělením, které získalo 60 nových moderních lůžek s pasivními matracemi a novými nočními stolky, bylo interní oddělení náchodské nemocnice. Následovalo oddělení chirurgie, ORL, neurologie, urologie a léčebna dlouhodobě nemocných v Jaroměři. Interní jednotka intenzivní péče v Náchodě a JIP v nemocnici v Broumově budou vybaveny speciálními elektrickými lůžky VISION určenými pro intenzivní péči. Nové stolky přibudou také na dětské oddělení. Lůžka pro intenzivní péči jsou svou konstrukcí přizpůsobena pro poskytování nadstandardní péče a provádění základních vyšetření včetně RTG přímo na lůžku. Umožňují také monitoring váhy pacienta, který napomáhá přesnému dávkování léčiv.

Postele se na jedenácti odděleních začaly postupně vyměňovat už ve druhé polovině prosince, a to za plného provozu.

Celkem tato akce představuje investici téměř čtrnácti milionů korun a je plně hrazena z finančních zdrojů nemocnice," uvedl předseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod (ONN) Zbyněk Chotěborský a doplnil: „Obnova tohoto zařízení byla již velmi nutná a její realizací dochází ke značnému snížení rizika úrazu personálu při manipulaci s pacienty, jelikož některá lůžka byla již ve velmi špatném technickém stavu. Věřím, že i pacienti ocení tuto velkou změnu, která přispěje k jejich komfortnějšímu a bezpečnějšímu pobytu v naší nemocnici."


Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/darek-pro-pacienty-pohodli-jim-zajisti-nove-postele-20161227.html

 

 

 

 

Dostávejte pravidelné informace o akčních nabídkách a nových výrobcích:

Mapa stránek | Podmínky užití

© 1991 - 2020 PROMA REHA, s. r. o. Všechna práva vyhrazena Tvorba webových stránek